Bilgi paylaşınca güzeldir. Üye Olmak İstiyorum - Şifremi Öğrenmek İstiyorum
LUCA MUHASEBE İŞLETME DEFTERİ MODÜLÜ | Zonguldak Ereğli - Ferdi Asım HELLAÇ Muhasebe - Mali Müşavir Ferdi Asım HELLAÇ
Harita
Ana Sayfa
Forum
    LUCA MUHASEBE PORGRAMI VE UYGULAMALARI
        LUCA MUHASEBE İŞLETME DEFTERİ MODÜLÜ..

   LUCA MUHASEBE İŞLETME DEFTERİ MODÜLÜ  
 
#admin
HellaÇ
Rep 12565 [+]
Cinsiyet Erkek
Kıdem # # # # #
Konular 349
Mesajlar 12
Puan -337

LUCA MUHASEBE İŞLETME DEFTERİ MODÜLÜ

LUCA Mali Müşavir Paketi işletme defteri modülünde hesap planı işlemleri, cari işlemleri, gelir/gider işlemleri, envanter /devir işlemleri, sabit kıymet işlemleri, mal/ hizmet işlemleri, serbest meslek makbuzu, işletme defteri hesap özeti, beyannameler ve raporlar olmak üzere on iki sekme bulunmaktadır.

Hesap Planı İşlemleri
Kullanıcının hesap planını tanımlayabileceği, şirketler arası hesap planı aktarımı yapabileceği, hesap özeti alabileceği, aylık hesap hareketlerini takip edebileceği ve KDV hesap tanımlamaları yapabileceği sekmedir.

İşletme defterinde fiş kaydı yaparken hesap planı oluşturmak zorunlu değildir. Eğer tutarları muavin defter, mizan gibi raporlar oluşturarak belli aralıklarda ayrıntılı takip etmek isterseniz hesap planı oluşturabilirsiniz.

Cari İşlemleri
İşletmenin müşteri ve tedarikçilerini tanımladığı, listelediği ilgili raporlara ulaşabildiği ekrandır. Kullanıcı isterse hesap planı ile entegre çalışabilmektedir.

Gelir/ Gider İşlemleri
Kullanıcının alış/ satış, alıştan/ satıştan iade gibi gelir ve gider takiplerini yaptığı ekranlardır. Ayrıca devir, envanter, z raporu işlemleri de yapılabilmektedir. Mal hizmet kartları ile entegre çalışabilen bir yapıya sahiptir.
Oluşturulan gelir/ gider şablonları ile kullanıcı hızlı veri girişi yapabilmektedir.

Envanter/ Devir İşlemleri
Envanter/ Devir İşlemlerinin yapıldığı ekrandır.

Kullanıcı tarafından seçilen hesaplama yöntemine göre envanter işlemi sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.
Devir İşlemlerinde ise kayıtlı envanter fişleri seçilerek fiş tarihi belirlenip fiş kesme işlemi kolayca tamamlanır.

Sabit Kıymet İşlemleri
Sabit kıymetlerinizi edebileceğiniz, isterseniz alış fişi, satış fişi, kar zarar fişlerini entegre olarak oluşturabileceğiniz ekrandır.

Sabit kıymet kartında sabit kıymetin satışı yapılabilir. Sabit kıymetin hem satış bilgileri oluşturulur hem de satışla ilgili; satış fişi ve kar / zarar fişi oluşturulabilir. Satıştan doğan kar / zarar rakamını sistem otomatik olarak getirmektedir.

Amortisman yılını yazarak amortisman oranını belirleyebileceğiniz gibi yıl yazısına basarak da açılan tabloda çeşitli amortisman oranlarını kullanabilirsiniz.

İstediğiniz döneme ait (aylık, 3 aylık, yıllık) amortisman fişini, amortisman hesaplama menüsünden, isterseniz tüm sabit kıymet kartlarınıza, isterseniz sadece belirlediğiniz kartlarınıza toplu olarak oluşturabilirsiniz.

Mal/ Hizmet İşlemleri
Kullanıcının mal/ hizmet takibini yapabileceği sekmedir. Oluşturulan mal hizmet kartları hesap planı ile entegre çalışmakta, alış/ satış, alış iade/ satış iade işlemleri takip edilebilmektedir.

Mal/hizmet kartı içinde; alınan miktar, alınan tutar, ortalama birim fiyat, satılan miktar, satılan tutar, ortalama birim fiyat, kalan miktar, stokta kalanların maliyeti, satılanların maliyeti, kar zarar durumunun takibini yapabilirsiniz.

İşletme Defteri Hesap Özeti
Hesap özeti menüsünde, girilen fişlerden 3 aylık dönemdeki tüm bilgileri açılır kutucuktan dönem seçtikten sonra 'sistemden al' düğmesine basarak ekrana getirbilirsiniz. Bu ekrana manuel müdahale edebileceğiniz gibi, 'rapor' düğmesine basarak da saklanan değerlerden seçebilirsiniz ve bu bilgileri word formatında yazıcıdan alabilirsiniz.

Serbest Meslek Makbuzu
Mükellefe ait brüt tutar, KDV tutarı, stopaj tutarı ve net tutar verilerinin alt hesaplarının bir kereye mahsus olarak tanımlandığı ekrandır. Buradaki bilgiler Mali müşavirin kendi defteri olan serbest meslek defterine mükellefe fiş kesmesi için yansımaktadır. Mali müşavir bu alt hesaplara otomatik olarak fiş kesebilmektedir.

Beyannameler
Bu sekmede Muhtasar, KDV, KDV2, G-Geçici - K-Geçici Vergi, Gelir Vergisi beyannamelerine ulaşmak mümkündür. Kullanıcı bir kereye mahsus olmak üzere ilgili alt hesapları tanımlar. Beyan zamanı geldiğinde sadece “Sistemden Al “ butonunu kullanır. Tüm raporları excel formatında almak mümkündür. Xml paket sistem tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır.

Raporlar
Bu sekme ile tüm raporlara ulaşmak mümkün kılınmıştır. Raporlar; Genel Raporlar, Sabit Kıymet Raporları, Gelir Tablosu olmak üzere üç ana başlıkta toplanmıştır. Alt detaylarda ise işletme defteri dökümü, gelir/ gider listesi, KDV toplamları, fiş dökümü, muavin defter, mizan, hesap hareketleri, mal/ hizmet kartı raporları, cari listesi, amortisman listesi, sabit kıymet listesi raporları yer almaktadır.Ferdi Asım HELLAÇ
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir - Site Yöneticisi


  Tarih 19.04.2010 12:03:25 Mesaj At | Alıntı Yap | Bilgileri | Web Adresi | Konuları

  
 
MUSTAFA
Normal Üye!
Rep 0 [+]
Cinsiyet Erkek
Kıdem Yok
Konular 0
Mesajlar 1
Puan 1

ÖNCEKİ DÖNEMDEN DEVREDEN İNDİRİLECEK KDV nereye yazılıyor ben bulamadım da bılen varsa söylesin, lütfen...İmza yok!

 

 

 

 

 

 

  Tarih 18.01.2011 14:50:23 Mesaj At | Alıntı Yap | Bilgileri | Web Adresi | Konuları

  
 
#admin
HellaÇ
Rep 12565 [+]
Cinsiyet Erkek
Kıdem # # # # #
Konular 349
Mesajlar 12
Puan -337

Önceki dönemden devreden KDV, "Yönetici" panelinden, İndirilecek KDV`yi yazmak istediğiniz müşterinizi seçeceksiniz, daha sonra "DÖNEM" bölümünden "Önceki Dönemden Devreden KDV" bölümü var oraya ilgili rakamı yazacaksınız. Beyannamenize otomatik olarak "önceki dönemden devreden KDV" bölümüne aktarma yapacaktır.Ferdi Asım HELLAÇ
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir - Site Yöneticisi

 

 

 

 

 

 

  Tarih 18.01.2011 16:21:32 Mesaj At | Alıntı Yap | Bilgileri | Web Adresi | Konuları

[1]

Hızlı Cevap
Mesaj Yazabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz.
Veya Giriş Yapınız.

Şu Andaki Aktif Kullanıcılar (0)

Son 24 Saatte Aktif Olan Kullanıcılar (2)
Atalay, mustafasevim,

Üye Rütbeleri
#Site Sahibi | @Site Yöneticisi | Forum Sorumlusu | Haber Editörü | Dosya Yöneticisi | Resim Editörü
Video Editörü | Döküman Editörü | Moderatör | Normal Üye | Banlı Üye

İstatistikler
Üyelerimiz 369 konuda toplam 34 mesaj yollamışlar.
Şu anda 769 tane üyemiz var.
En Son Üyemiz: metinavci23 Aramıza Hoşgeldin.

Açık Forumlar Kilitli Forumlar


Bu site, en son 04.09.2016 tarihinde güncellenmiştir.
Hellac.Com Güvenlik ve Gizlilik Bildirimi
Copyright © 2007-2016 - Tüm Hakları S.M. Mali Müşavir Ferdi Asım HELLAÇ'a aittir.
Kaynak gösterilmeden içerik kopyalanması yasaktır.


Powered by Pordus.Com © 2008 - 2016 Pordus Team
27.10.2016 05:55:14